Lze se starat o auto i bez garáže?

Častým zádrhelem při detailingu (a péči o auto obecně) je absence vhodných prostorů. Je to ale problém?

Začněme tím, že uzavřený prostor typu garáž nebo dílna opravdu je ideálním místem, kde se o auto starat, zejména pokud jde o práce jako příprava pro vosk, leštění a/nebo samotné voskování.

Jenže, co když garáž prostě není? Znamená to, že se o auto nelze starat?

Ne.

Venku to jde a osobně si troufám tvrdit, že při takové té ruční „domácí péči“ (mytí, dekontaminace, příprava, vosk) s tím není žádný problém.

Potencionální problémy související s prací venku

Prach a vítr. Když pracujete někde, kde je vyšší prašnost (ať už je to městská zástavba nebo zahrada), jedním z rizik je, že při práci bude na auto foukat prach, který může v extrémních případech vést k drobným mikroškrábancům, jak se bude prach dostávat na lak a potom třeba do používaných aplikátorů. Nicméně pokud pracujete pouze ručně, tak si myslím že v ničem zásadním problém nenastane (pokud není vyloženě vichřice, která metá kamínky). Strojní leštění venku už může být složitější, nicméně pokud je například bezvětrno a/nebo po dešti a/nebo opravdu nemá odkud foukat prach, tak i to se dá, i když spíš asi ve smyslu domácího přeleštění než precizní třístupňové renovace.

Slunce/teplota. Práce na rozpáleném laku je nepříjemná z mnoha důvodů – vosk bude zasychat příliš rychle (a jeho rozleštění potom může být náročnější), při čistících fázích práce může usychat chemie, která by zasychat neměla a tak dále. Pokud to lze, vyplatí se proto buď počkat na večer nebo pracovat pod přístřeškem.

Déšť. A pak klasicky to, že v půlce práce můte začít pršet. 🙂

Takže závěrem… ano, o auto se dá kompletně postarat i venku (ať už doma před domem, na zahradě nebo na veřejných mycích boxech), ideálně když je pod mrakem a nefouká.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *