Jakou rukavici nebo houbu?

Co nepoužívat

Než se dostaneme k tomu, jaká rukavice nebo houba je vhodná pro šetrné mytí, musím tady prvně uvést jeden základ, který by při snaze o šetrnou péči o auta měl být naprostou samozřejmostí: smetáček na smetí vyhoďte. To samé platí v dalších kategoriích pro jar na nádobí, jelenice, Tempo a podobné rádoby nástroje pro péči o auta.

Co používat

Ale teď už vážně. Pro šetrné mytí je nutnost investovat do mikrovláknové nebo ovčí rukavice, případně do mikrovláknové houby.

Klasické „velké houby“ za pár korun jsou nevhodné, protože všechnu špínu tlačí pod sebou a do laku vrývají nepěkné obrazce, které se pak projeví na slunci. Je dokonce možné tímto způsobem napáchat na laku mnohem větší škody, než by napáchala kartáčová myčka (do kterých také nejezděte).

Mikrovláknové rukavice (nebo houby) naopak nečistoty „vsáknou“ dovnitř a po laku tak pořád jezdí jenom šetrná mikrovlákna. Je nutné rukavici pravidelně proplachovat (viz metoda dvou věder).

Rukavice z ovčí vlny je další alternativou velmi šetrné rukavice, ale je náročnější na údržbu (vyžaduje specifický způsob sušení po použití).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *