Jakou rukavici nebo houbu?

Než se dostaneme k tomu, jaká rukavice nebo houba je vhodná pro šetrné mytí, musím tady prvně uvést jeden základ, který by při snaze o šetrnou péči o auta měl být naprostou samozřejmostí, bohužel se často přesvědčuji o tom, že tomu tak není: smetáček hoďte do sudu, zalijte benzínem a zapalte. To samé platí v dalších kategoriích pro jar, jelenice, Tempa a podobné rádoby nástroje pro péči o auta.

Ale teď už vážně. Pro šetrné mytí je nutnost investovat do mikrovláknové nebo ovčí rukavice, případně do mikrovláknové houby.

Klasické „velké houby“ za pár korun jsou nevhodné, protože všechnu špínu tlačí pod sebou a do laku vrývají nepěkné obrazce, které se pak projeví na slunci. Je dokonce možné tímto způsobem napáchat na laku mnohem větší škody než by napáchala myčka (do kterých ale také nejezděte).

Mikrovláknové rukavice (nebo houby) naopak nečistoty „vsáknou“ dovnitř a po laku tak pořád jezdí jenom šetrná mikrovlákna, samozřejmě je nutné rukavici pravidelně proplachovat (viz metoda dvou věder).

Rukavice z ovčí vlny je další alternativou velmi šetrné rukavice, ale je velmi náročnější na údržbu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *